CR1812F1K80E04Z
Manufacturer:
Ever Ohms
Mfr.Part #:
CR1812F1K80E04Z
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1812(4532 Metric) SMD/SMT Thick Film 1.8 kΩ 1 % 500 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance1.8 kΩ
Power Rating500 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C